2018-06-19 15:20:14
Borelioza - objawy i leczenie
Czym jest Borelioza
Borelioza jest chorobą zakaźną, nosicielem choroby są kleszcze. Jest schorzeniem wielonarządowym, które najczęściej atakuje układ nerwowy, serce, skórę oraz stawy.

Do zakażenia dochodzi na skutek ugryzienia człowieka przez kleszcza. Dlatego warto po wizycie w parkach i lasach obejrzeć siebie pod kątem ugryzień i zmian skórnych.

Ryzyko zarażenia zmniejsza się jeżeli w miarę szybko pozbędziemy się intruza w profesjonalny sposób. Jeśli kleszcz ma styczność z naszym organizmem przez okres dłuższy niż 24h, ryzyko zakażenia wzrasta diametralnie.

Objawy Boreliozy
Po ugryzieniu kleszcza, bakterie dostają się do naszego organizmu przez skórę, czego oznaką może być rumień. Po kilku dniach bakterie przedostają się do krwi lub limfy przez co mogą przeniknąć do każdego narządu.

Podstawową oznaką choroby jest rumień wędrujący, który może pojawić się do 3 tygodni po ugryzieniu.

Rumień po kleszczu nie boli ani nie swędzi, ma charakterystyk? tarczy.

Borelioza a narządy
Choroba ta atakuje ważne narządy w organizmie człowieka, nie tylko dotyczy skóry.

Najczęściej atakuje ona: - stawy - może dojść do zapalenia mięśni - do zajęcia ośrodkowego układu nerwowego co może skutkować nawet zapaleniem opon.


Częstymi objawami boreliozy są:
- przemęczenie
- nadmierne wypadanie włosów
- bóle karku
- skoki ciśnienie
- zaburzenie rytmu serca, wzroku i słuchu

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Zapraszamy wszystkich, którzy zostali dotknięci boreliozą do naszego gabinetu na szczegółowe badanie pod kątem obciążeń organizmu toksynami i dobranie odpowiedniej terapii pozwalającej na ich wyeliminowanie.
powrót

ZADZWOŃ DO NAS

I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

+48 600 75 76 75

ZADZWOŃ

© Wszelkie prawa zastrzeżone HOLOMED 2019
designed by dotRED